FANDOM


Wróć


Skąd wziąć Skill Booka ?


Na instancjach Okapii pojawiają się randomowo tak zwani Book Dealerzy. NPCe którzy będą mieli nam do zaoferowania różne tytuły. Sprawa nie jest tania, ponieważ możemy spotkać książki w cenie 100k, 200k, 300k czy 1kk. Sprzedaż książek odbywa się też w różnych wariantach. Możemy trafić na: 


  • książki opisane gdzie podany będzie tytuł, autor i nazwa skilla na którego będzie działała 
  • książki w których podana będzie tylko klasa postaci a skill wylosujemy randomowy przy identyfikacji książki (możemy trafić skill, którego nie mamy nawet w buildzie) 
  • książkę która będzie jedną wielką zagadką czyli nie będzie tytułu, autora, klasy ani nazwy skilla a przy identyfikacji książki możemy trafić na coś swojego lub totalnie nie swojego (jako że książki można przekładać w obrębie swojego konta, możemy na przykład trafić po identyfikacji książkę z której skorzysta nasza druga bądź trzecia czy czwarta postać, warunkiem jest jedynie że będziemy mieli ją na 50 lvlu ponieważ od tego levela możemy dopiero używać tych książek)


Jak ogólnie widać jest to pewna forma loterii. Coś w sam raz dla miłośników hazardu :)))


Książki możemy też wymienić za Adventure Coins w każdym mieście u NPCa Warehouse Manager (za każde 100 punktów przygód dostajemy 1 Adventure Coin - patrz tutaj). Książki za coiny są czasowe. Trwają jeden dzień, trzy lub siedem. Jest podany na nich tytuł, autor, nazwa skilla na który wpływają, klasa, grade książki i level. Losowa natomiast jest wartość potencjału. Dopiero po wymianie możemy stwierdzić ile punktów potencjału wylosowaliśmy. Jak wymienić patrz tutaj.


Identyfikacja Book Skilla


Jest to proces łatwy, szybki i przyjemny. Przyjemny dla mnie z racji dźwięku jaki towarzyszy przy identyfikacji. Może to dość dziwne ale bardzoooooo mi się ten dźwięk podoba :)))

Przeprowadzimy zatem szybki kurs identyfikacji. Będąc Taoistką na instancji trafiłam na NPCa, który miał w swoim asortymencie ową Wielką Niewiadomą książkę. W tym momencie kupujesz totalnie w ciemno. Wydałam 100k z lekką nadzieją, że może trafi akurat coś dla mnie. 


Book1Jeden wielki znak zapytania


Book2
Opis również dość mało mówiący nie zostaje nic innego jak popędzić ku identyfikacji.


Book3
W tym celu udajemy się do Magic Merchanta w każdym mieście aby zakupić itiem potrzebny nam do zidentyfikowania naszej książki. 


Book4

 

Kupujemy jedną sztukę:

Lupka
Klikamy na itiem w celu uzyskania okienka:


Book5


Przenosimy naszą szarą książkę do okienka (niestety nie działa prawy przycisk myszki i trzeba przenieść tradycyjnie lewym)


Book6


Zatwierdzamy wciskając Run i cieszymy się (ja zawsze) grającą melodyjką :D


Book7
Chwila niepewności i taaaaa daaaaa !!!


Book8

Tym razem miałam szczęście :) Wylosowałam sobie książkę na Elementalistkę. Grade Magic, szkoda tylko że Potency 1 punkt. Jako, że w granicach swojego konta można je przekładać, magazyn okazał się tutaj pomocny, szybki relog i mogłam już swoją Elementalistką dodać sobie kolejną książkę na swoją "półkę".


Book9Wróć


...opracowanie by Mithy...